Získejte za 90 minut 30 let zkušeností.Získat zde!

Klientské oddělení KFP

Tel.: 733 120 176
(po-pá 8:00-15:00)
Email: klient@kfp.cz

Aktuality

Knihovna

Ke stažení

Získejte zdarma rady a tipy, jak se starat o peníze.

Dozvíte se:

  • Jak o peníze nepřicházet
  • Jak peníze ochránit
  • Jak peníze investovat
Přihlaste se k odběru finančních tipů zasílaných e-mailem a získejte zdarma ebook „10 kroků, jak si s platem zaměstnance zajistit finanční nezávislost.“

Vlastní bydlení je výhodnější než nájemní!

Čas od času se někdo našich kolegů z Fichtner s.r.o. zeptá, jak správně posoudit, zda je výhodnější dnes nemovitost, ve které bydlí, vlastnit nebo pronajímat. 

Obecně dnes platí, že je vhodnější nemovitost vlastnit než pronajímat. Proč? To už se dozvíte z přiloženého materiálu kolegy a autora již 5 knih o penězích Petra Syrového, €FA.

Názor, který se může hodit!

V pátek odpoledne ministerstvo financí zveřejnilo parametry nové emise státních spořících dluhopisů (dříve tzv. „Kalouskovy“ dluhopisy). Vzhledem k tomu, že na podzim byly dluhopisy rychle upsány (trvalo to pouhé 4 dny), možná se Vám bude hodit analýza těchto dluhopisů, jak ji svým klientům zasílala včera večer poradenská společnost Fichtner s.r.o.

Naučme děti finanční gramotnosti, než bude pozdě

Úroveň finanční gramotnosti v České republice není uspokojivá – to je známý a mnohokrát ověřený fakt. A je to právě generace, která postupně opouští školy a vrhá se do víru skutečného života, která nezná základní principy fungování produktů osobních financí a dělá největší chyby.

Pokud nehrála Finanční svobodu.

Proto letos poprvé KFP hrdě spolupořádá Mistrovství České republiky v této unikátní simulaci.

Vypovídáte stavební spoření svého dítěte? Na peníze budete možná čekat!

Od letošního roku platí nový občanský zákoník, který mimo jiné posiluje práva dětí. Jedním z důsledků tohoto faktu je, že se tím značně znesnadnila cesta rodičů k penězům, které ukládají svým dětem na stavební spoření.

Od ledna letošního roku mohou rodiče s penězi ze stavebního spoření svých dětí nakládat jen se souhlasem opatrovnického soudu. Jinak rodičům i stavebním spořitelnám hrozí, že je děti v budoucnu zažalují.

Příklad hodnocení zajištěného fondu!

Důležitou součástí práce skutečného investičního poradce (ať jde o bankéře nebo finančního poradce), by mělo být vyhodnocování nabídek investičních produktů na trhu.

Příklad toho, jak vyhodnocuje a informuje klienty o zajímavosti konkrétního zajištěného fondu společnost Fichtner s.r.o. najdete po kliknutí na následující odkaz.

Pokud jste finanční profesionál, možná může být daný materiál inspirací pro Vás, co vyžadovat od analytického oddělení Vaší společnosti. 

Pokud jste učitel, můžete studentům ukázat jeden konkrétní příklad, jak se dají finanční produkty analyzovat.

A pokud se o finanční produkty zajímáte sami pro sebe, možná Vám materiál pomůže uvědomit si, jak důležité je zkoumat nabízené produkty do většího detailu.
 

Dobré zprávy pro akciové investory - Evropa je na konci recese, oživení v USA bude trvat déle!

Ve světě investic je důležité sledovat, co se děje. K tomu účelu lze využívat analytické zprávy a souhrny. Dnes Vám přinášíme souhrn toho, co se dělo na kapitálových trzích v měsíci březnu v podobě, kterou svým klientům pravidelně zasílá společnost Fichtner s.r.o.

Jak se bránit před podvodnými převody v katastru nemovitostí?

možná jste to již zaregistrovali. Čas od času se někdo pokusí „ukrást“ nemovitost tím, že si ji na sebe převede bez souhlasu majitele v katastru nemovitostí. To potom může být skutečný průšvih. A protože se to může přihodit i vám, možná vás zaujme, jak se alespoň částečně proti této skutečnosti bránit. Více se můžete dozvědět opět z další ukázky komunikace poradenské firmy Fichtner s.r.o. s jejími bonitními klienty.

Proč je teď skvělá doba na půjčování si peněz?

Uvažujete o hypotéce? Právě teď je podle odborníků ta nejvhodnější doba. Jen loni si ji pořídilo téměř 100 tisíc lidí. Pro inspiraci si můžete přečíst článek a podívat se na video ze Snídaně s Novou, kde na toto téma hovořil Vladimír Fichtner.

Poklesy považujeme za příležitost! Jako vždy!

V dnešním článku budeme pokračovat další ukázkou toho, jak se svými klienty komunikuje poradenská firma Fichtner s.r.o.. Vladimír Fichtner a jeho tým je přesvědčen, že rychlá a efektivní komunikace s klienty je kriticky důležitá, pokud chcete úspěšně investovat. Materiál byl klientům Fichtner s.r.o. odeslán 4. února – v době, kdy trhy poklesly o cca 5%. Dnes se již vyspělé akciové trhy vrátily zpět na ceny před poklesem, a proto Vy nyní máte šanci posoudit, jak významně se naplnila slova z následujícího komentáře …

Fichtner s.r.o. NEDOPORUČUJE - podřízený dluhopis Erste Group Bank!

Dnes Vám zasíláme názor Fichtner s.r.o. na investici do dluhopisů Erste Group Bank.  Fichtner s.r.o. svým klientům tyto dluhopisy nedoporučuje, protože mají velmi dlouhou dobu splatnosti - 10 let. 

Celkem 561 článků.
<<   <   11  -  12 -  13 -  14 -  15 -  16 -  17 -  18 -  19 -  20   >   >>


 
© 2006 - 2017 K.F.P. - všechna práva vyhrazena
Dotazy a připomínky: klient@kfp.cz
Programovali: SE-MO Data