Získejte za 90 minut 30 let zkušeností.Získat zde!

Klientské oddělení KFP

Tel.: 733 120 176
(po-pá 8:00-15:00)
Email: klient@kfp.cz

Aktuality

Knihovna

Ke stažení

Získejte zdarma rady a tipy, jak se starat o peníze.

Dozvíte se:

  • Jak o peníze nepřicházet
  • Jak peníze ochránit
  • Jak peníze investovat
Přihlaste se k odběru finančních tipů zasílaných e-mailem a získejte zdarma ebook „10 kroků, jak si s platem zaměstnance zajistit finanční nezávislost.“

Nenápadné finty zajištěných fondů IV - když rozhoduje nejhorší

Některé certifikáty nabízejí diverzifikaci „naruby“. Čím více podkladových akcií, tím vyšší riziko - více se dozvíte v dnešním článku.

Nenápadné finty zajištěných fondů a certifikátů III. Chrání proti velkým průšvihům?

Částečná ochrana nestačí. Investiční certifikáty (tzv. bonus certifikáty) mají částečnou ochranu kapitálu. Bonus certifikát vyplatí zhodnocení (tzv. bonus), pokud podkladové aktivum vydělá nebo jen mírně poklesne. Pokud ale poklesne pod tzv. bariéru (například pod 70 % své počáteční hodnoty), dostane investor vyplacenu hodnotu podkladového aktiva.

Vyplatí se vzdělávat Vaše klienty?

názory jsou různé. Existují „finanční instituce“ a „finanční poradci“, kteří si myslí, že čím méně průhledná je konstrukce finančního produktu a čím méně toho klient ví, tím lépe. To je však zcela chybný přístup a v dnešním článku se s Vámi chci podělit o čísla, která mne přesvědčila o pravém opaku.

Nenápadné finty zajištěných fondů II. Kde se skrývá riziko u zajištěných fondů

Zajištěné fondy nejsou 100% zajištěné. Zajištěné fondy mají v názvu „zajištěné“, ale 100% jistotu nemáme. Jako kdekoli jinde v investičním světě. Slovo „zajištěné“ znamená, že konstrukce fondu je postavena tak, aby se zajistily výnosy. Slovo „zajištěné“ neznamená, že investiční společnost nebo banka investici zajišťují a že v případě problémů peníze snad doplatí.

Jak zaujmout bonitní podnikatele?

Poradci se nás na školeních často ptají, jak zaujmout bonitní podnikatele. Jednoduchá otázka, na kterou máme stejně jednoduchou odpověď. Buďte pro úspěšné podnikatele zajímavým partnerem v diskuzi o jejich podnikání. Co přesně máme na mysli?

Nenápadné finty zajištěných fondů I.

Klasické investice nabízejí buď vyšší šanci na výnos a vyšší riziko ztráty nebo vyšší jistotu a nízké zisky. Zajištěné fondy a certifikáty jsou rajskou hudbou pro uši investora. Nabízejí zajímavý výnos a přitom mají (zdánlivě) nulová rizika. Samozřejmě to tak není a nabídky zajištěných fondů vypadají krásně jen na první pohled. Na ten druhý musí platit tvrdá investiční logika: nižší riziko = nižší výnos (a naopak)

Jak spořit na vysokoškolská studia - strategická alokace podle Morningstar

Úspory na vysokoškolská studia má jako jeden z cílů ve finančním plánu - podle našich statistik - zhruba 50 % klientů.Proto mne v závěru loňského roku zaujal článek paní Christine Benz, ředitelky osobních financí Morningstar, ve kterém doporučuje strategickou alokaci pro cíl spoření/investování na vysokoškolská studia. Hlavní myšlenky Vám ve zkrácené podobě přinášíme v dnešním článku.

Když sazby byly normální II.

v minulém díle jsme mluvili tom, jak funguje trh a klienti při „normálních“ sazbách. Mluvili jsme o hypotékách a bankovních vkladech. Nyní se podíváme na fondy a na inflaci.

Když sazby byly normální I.

Posledních pár let jsme si zvykli na nízké (někdy i nulové) úrokové sazby. Máme nulové sazby na spořicích účtech, termínované vklady vynášejí desetiny procenta, hypotéka nad 2 % je drahá a inflace zmizela z našeho uvažování.
Tak to ale nebylo vždy a nejspíše ani nebude. Připravme se na doby „normálních sazeb“ tím, že si zavzpomínáme na doby, kdy sazby normální byly. Třeba se ty doby někdy vrátí.

Bitcoin - ještě jedno varování od KFP!

Že Bitcoiny do wealth protection strategie podle nás nepatří, jste si mohli přečíst ve skvělém článku Petra Syrového minulý měsíc. Nicméně to, co se děje kolem Bitcoinu a dalších kryptoměn v posledních týdnech a dnech, nás vede k dalšímu varování.
Celkem 598 článků.
<<   <   1 -  2 -  3 -  4  -  5 -  6 -  7 -  8 -  9 -  10   >   >>


 
© 2006 - 2024 K.F.P. - všechna práva vyhrazena
Dotazy a připomínky: klient@kfp.cz
Programovali: SE-MO Data