Získejte za 90 minut 30 let zkušeností.Získat zde!

Klientské oddělení KFP

Tel.: 733 120 176
(po-pá 8:00-15:00)
Email: klient@kfp.cz

Aktuality

Knihovna

Ke stažení

Získejte zdarma rady a tipy, jak se starat o peníze.

Dozvíte se:

  • Jak o peníze nepřicházet
  • Jak peníze ochránit
  • Jak peníze investovat
Přihlaste se k odběru finančních tipů zasílaných e-mailem a získejte zdarma ebook „10 kroků, jak si s platem zaměstnance zajistit finanční nezávislost.“

Zkontrolujte si dluhopisové fondy

Udělejte si malou revizi toho, co máte v portfoliu. Podívejte se na dluhopisové fondy, ale nakoukněte pod pokličku. Co se tam skrývá a co by nás mohlo lekat?

Pozor na kouzelnou větu v pojistných podmínkách

Některé pojišťovny umí udělat „totálku“ prakticky z jakékoliv dopravní nehody. Což pro Vašeho klienta může znamenat nevýhodnou kompenzaci při pojistné události. O tom, na co byste měli Vaše klienty upozornit při sjednávání havarijního pojištění, se můžete dočíst v dnešním článku Lukáše Kaplana.

Ať přestup mezi fondy není zbytečně drahý

Občas se stane, že potřebujete přestoupit mezi fondy. Jeden fond prodáte, jiný fond koupíte. Ale za jakou cenu prodáte a za jakou cenu koupíte? Nekoupíte náhodou dráž, než jste prodali? Pak by se Vám přestup zbytečně prodražil.

Hledá se poradce! Značka: Pro bonitní klienty

Bonitní klienti jsou chytří (proto jsou taky bonitní, že?) a při řešení svých financí umí používat zdravý selský rozum. Je pravděpodobné, že už udělali špatnou zkušenost s finančním poradcem. Buď sami, nebo někdo z jejich přátel. Proto je dnes čím dál těžší zaujmout bonitní klienty a získat jejich důvěru. V dnešním článku Vám chceme ukázat, jak na to.

Výnosy jsou nižší, než nám marketing růžově lakuje

Z reklam a billboardů na nás útočí lákavé nabídky zhodnocení. V dobách, kdy jsou garantované výnosy bezpečných produktů blízko nule. Jedním z fíglů je zabalení produktu tak, abychom mohli mluvit o vysokém výnosu, který chce klient slyšet.
Například garantované zhodnocení 5 % (za 4 roky) nebo výnos (až) 40 % (za 4 roky).
Jednoduchá finanční matematika nám pomůže podobné fígle odhalit a podívat se pod lákavý obal produktu a vidět ho v ryzí nahotě.

Za jak dlouho se peníze zdvojnásobí? Aneb finanční matematika maličko jinak.

poradce by měl umět trochu počítat, ale hlavně měl by vše umět jednoduše vysvětlit klientovi. Zkusme se na počítání, výnosy a finanční matematiku podívat trochu prázdninově. Podívejme se na matematiku bez počítání. Místo vzorečků si ukážeme grafy a čísla, která mohou změnit náš úhel pohledu a které snadno vysvětlíme klientům.

Náklady ve fondech - jsou nenápadné, ale hladové

O poplatcích v pojistkách jsme již psali. Ale co poplatky fondů? Jak jsou důležité? Jak už to bývá, nejdůležitější jsou ty, které nejsou moc vidět a které jsou nejméně diskutované. Více se dozvíte v dnešním článku.

Kteří poradci přežijí rok 2022?

Určitě jste od KFP mnohokrát slyšeli, co říká o rozložení portfolia židovské učení z 2. století našeho letopočtu –Talmud. Často Vám píšeme, jak má vypadat portfolio rentiéra a co to je diverzifikace. Jak má ale podle nás vypadat diverzifikace příjmů a struktura provizí poradce, který chce přežít rok 2022? Více se dozvíte v dnešním článku.

Nevymýšlejte již vymyšlené

Mezi poradci často panuje názor, že poradenství je přísně individuální, že neexistují dva stejní klienti ani dvě stejné situace. Na vše je tedy třeba se podívat individuálně a vždy vymyslet individuální řešení. My si myslíme pravý opak. Proč, o to se s Vámi podělí analytik KFP Mgr. Petr Syrový, EFA v dnešním článku.

Jak rychle zaučit nováčka v poradenském týmu

Noční můrou zkušených poradců, kteří vyberou nového člověka do svého týmu, často bývá otázka, kde vzít čas na zaučování nováčka. Lze vůbec předat Vaše mnohaleté zkušenosti jinému člověku a jak dlouho to bude trvat? Dobrá zpráva je, že velkou část Vašeho knowhow můžete nového pomocníka naučit za pár týdnů a pokud máte správně nastavený zaučovací systém, bude Vás to stát minimum času. Prověřený návod k efektivnímu zaučování najdete v dnešním článku.
Celkem 591 článků.
<<   <   1 -  2 -  3 -  4 -  5 -  6 -  7  -  8 -  9 -  10   >   >>


 
© 2006 - 2019 K.F.P. - všechna práva vyhrazena
Dotazy a připomínky: klient@kfp.cz
Programovali: SE-MO Data