Získejte za 90 minut 30 let zkušeností.Získat zde!

Klientské oddělení KFP

Tel.: 733 120 176
(po-pá 8:00-15:00)
Email: klient@kfp.cz

Aktuality

Knihovna

Ke stažení

Získejte zdarma rady a tipy, jak se starat o peníze.

Dozvíte se:

  • Jak o peníze nepřicházet
  • Jak peníze ochránit
  • Jak peníze investovat
Přihlaste se k odběru finančních tipů zasílaných e-mailem a získejte zdarma ebook „10 kroků, jak si s platem zaměstnance zajistit finanční nezávislost.“

Jaké trhy jsou klíčové a jaké jsou malinkaté

Často vídáme portfolia, která jsou zainvestována do akcií a jsou zdánlivě diverzifikovaná. Nesází na jednu kartu, ale obsahují několik fondů. Problém je v tom, že všechny fondy jsou z malých koutků investičního světa. Investor má pocit, že hodnotu jeho portfolia ovlivňuje to, jak se bude dařit světové ekonomice a světovým firmám. Hodnotu jeho portfolia ovšem ovlivňuje pouze pár firem z jednoho koutu světa a to ještě často z jednoho sektoru.

Nejdůležitější ukazatel akciového trhu = P/E

Zpravodajství o akciových trzích zveřejňuje spousty informací o pohybech cen, o ekonomických ukazatelích, o úrokových sazbách… Každý den na finančních serverech nacházíme spousty článků. Existuje jeden základní ukazatel akciového trhu, který se vyplatí sledovat, protože má velmi dobrou vypovídací schopnost a protože se nemění každý den. Je to ukazatel P/E.

Jak se vyznat v nákladech IŽP během 5 minut

O nákladech životního pojištění jsme již slyšeli mnohé. Slyšeli jsme, že životní pojištění je drahým produktem pro zhodnocování peněz. Jak to ale umět vysvětlit klientovi a jak mu to dokázat?

Na co si dát pozor u životního pojištění? Na pojistné podmínky!

V dnešním článku Vám jednatel firmy EuropeanCompensationServices s.r.o. Mgr. Lukáš Kaplan, EFA ukáže klíčové kritérium, podle kterého byste měli svým klientům vybírat životní pojištění. Jak asi správně tušíte, cena rozhodně není kritérium číslo jedna …

Nejsou dluhopisy jako dluhopisy: Rating

Často slýcháme, že se porovnávají výnosy dluhopisových fondů. V porovnání se nebere v potaz riziko, ale pouze výnos. Nebo se bere v potaz i riziko, ale pouze jako volatilita fondu. Ta měří, jak byl fond volatilní v minulosti. Při hodnocení dluhopisových fondů je také důležité podívat se, kam daný fond investuje. Jestli drží rizikovější dluhopisy nebo ty méně rizikové.

Vztah úrokových sazeb a cen dluhopisů: durace

Proč ceny dluhopisů kolísají? A které dluhopisy kolísají více?

Ceny dluhopisů závisí na požadovaném výnosu do splatnosti. Pokud rostou výnosy, klesají ceny. Kolísání závisí na době splatnosti dluhopisu – čím delší splatnost, tím vyšší citlivost. V dnešním článku pokračujeme v odborném seriálu "Co by měl znát elitní poradce".

Důležité ukazatele dluhopisového trhu: YTM

V dnešním článku pokračujeme v odborném seriálu "Co by měl znát elitní poradce". Jedním z velmi důležitých ukazatelů dluhopisového portfolia je výnos do splatnosti (Yield To Maturity). Tento ukazatel hovoří o tom, kolik vynáší dluhopisy, které máme nakoupené v portfoliu.

Za kolik prodáte Vaši firmu v roce 2022?

že svoji firmu prodávat nechcete? Ano, takovou odpověď už jsem mnohokrát slyšel. Je to typická odpověď začínajících podnikatelů. Možná si říkáte, že působíte ve financích již mnoho let, takže nejste žádný nováček. No, jak se to vezme …

Co se naučíte v kurzech EFA pro poradenskou praxi

v KFP máme za sebou již 5 kurzů přípravy na zkoušky EFA a já stále a stále nacházím nové věci, které jsou součástí kurzu a které jsou velice praktické a které poradce využije v praxi. Že jsou věci opravdu praktické a použitelné si uvědomuji při komunikaci s klienty i s poradci. Každou chvíli mě potěší mail od nějakého Efáka s dotazem typu: „Petře, vím, že jsme to na kurzu brali, ale potřeboval bych si jen ověřit, jestli to používám správně.“

O pár zajímavých tipů jsem se rozhodl s Vámi podělit v seriálu, který jsme pro Vás připravili. Jsou to tipy, které kloubí teorii i praxi. Pro větší srozumitelnost někde nepůjdeme do velkého teoretického detailu. Kdo by měl zájem, může si teoretické znalosti doplnit. Třeba v literatuře nebo na některém kurzu.

5 klíčových marketingových strategií, bez kterých se neobejdete

i ten nejlepší nezávislý finanční poradce se neobejde bez marketingu. Které marketingové strategie vám za váš čas, úsilí a peníze přinesou nejvíce užitku?
Celkem 574 článků.
<<   <   1 -  2 -  3 -  4 -  5 -  6 -  7  -  8 -  9 -  10   >   >>


 
© 2006 - 2018 K.F.P. - všechna práva vyhrazena
Dotazy a připomínky: klient@kfp.cz
Programovali: SE-MO Data