Získejte za 90 minut 30 let zkušeností.Získat zde!

Klientské oddělení KFP

Tel.: 733 120 176
(po-pá 8:00-15:00)
Email: klient@kfp.cz

Aktuality

Knihovna

Ke stažení

Získejte zdarma rady a tipy, jak se starat o peníze.

Dozvíte se:

  • Jak o peníze nepřicházet
  • Jak peníze ochránit
  • Jak peníze investovat
Přihlaste se k odběru finančních tipů zasílaných e-mailem a získejte zdarma ebook „10 kroků, jak si s platem zaměstnance zajistit finanční nezávislost.“

Hledá se poradce! Značka: Pro bonitní klienty

Bonitní klienti jsou chytří (proto jsou taky bonitní, že?) a při řešení svých financí umí používat zdravý selský rozum. Je pravděpodobné, že už udělali špatnou zkušenost s finančním poradcem. Buď sami, nebo někdo z jejich přátel. Proto je dnes čím dál těžší zaujmout bonitní klienty a získat jejich důvěru. V dnešním článku Vám chceme ukázat, jak na to.

Výnosy jsou nižší, než nám marketing růžově lakuje

Z reklam a billboardů na nás útočí lákavé nabídky zhodnocení. V dobách, kdy jsou garantované výnosy bezpečných produktů blízko nule. Jedním z fíglů je zabalení produktu tak, abychom mohli mluvit o vysokém výnosu, který chce klient slyšet.
Například garantované zhodnocení 5 % (za 4 roky) nebo výnos (až) 40 % (za 4 roky).
Jednoduchá finanční matematika nám pomůže podobné fígle odhalit a podívat se pod lákavý obal produktu a vidět ho v ryzí nahotě.

Za jak dlouho se peníze zdvojnásobí? Aneb finanční matematika maličko jinak.

poradce by měl umět trochu počítat, ale hlavně měl by vše umět jednoduše vysvětlit klientovi. Zkusme se na počítání, výnosy a finanční matematiku podívat trochu prázdninově. Podívejme se na matematiku bez počítání. Místo vzorečků si ukážeme grafy a čísla, která mohou změnit náš úhel pohledu a které snadno vysvětlíme klientům.

Náklady ve fondech - jsou nenápadné, ale hladové

O poplatcích v pojistkách jsme již psali. Ale co poplatky fondů? Jak jsou důležité? Jak už to bývá, nejdůležitější jsou ty, které nejsou moc vidět a které jsou nejméně diskutované. Více se dozvíte v dnešním článku.

Kteří poradci přežijí rok 2022?

Určitě jste od KFP mnohokrát slyšeli, co říká o rozložení portfolia židovské učení z 2. století našeho letopočtu –Talmud. Často Vám píšeme, jak má vypadat portfolio rentiéra a co to je diverzifikace. Jak má ale podle nás vypadat diverzifikace příjmů a struktura provizí poradce, který chce přežít rok 2022? Více se dozvíte v dnešním článku.

Nevymýšlejte již vymyšlené

Mezi poradci často panuje názor, že poradenství je přísně individuální, že neexistují dva stejní klienti ani dvě stejné situace. Na vše je tedy třeba se podívat individuálně a vždy vymyslet individuální řešení. My si myslíme pravý opak. Proč, o to se s Vámi podělí analytik KFP Mgr. Petr Syrový, EFA v dnešním článku.

Jak rychle zaučit nováčka v poradenském týmu

Noční můrou zkušených poradců, kteří vyberou nového člověka do svého týmu, často bývá otázka, kde vzít čas na zaučování nováčka. Lze vůbec předat Vaše mnohaleté zkušenosti jinému člověku a jak dlouho to bude trvat? Dobrá zpráva je, že velkou část Vašeho knowhow můžete nového pomocníka naučit za pár týdnů a pokud máte správně nastavený zaučovací systém, bude Vás to stát minimum času. Prověřený návod k efektivnímu zaučování najdete v dnešním článku.

Penzijko dětem je předčasné

Od letošního roku je možné uzavírat penzijní připojištění i pro děti. Fandíme dlouhodobým investicím, ale penzijko pro děti nám přijde předčasné. Děti budou mít v životě jiné důležité cíle, na které musí myslet dříve, než důchod.

3 + 7 tipů pro efektivní výběr lidí do Vašeho týmu

Tento týden jsme měli potíže se serverem KFP a někteří z Vás se ozývali, že Vám pravidelný článek KFP spadl do SPAMu.

Věříme, že se nám chybu podařilo odstranit.
Děkujeme všem, kteří nás na problém upozornili.
Přejeme všem hezký víkend a pro jistotu posíláme článek ještě jednou.

Za tým KFP

Pavla Antoszyková

Měnová diverzifikace

Často sledujeme vývoj měn a klademe si otázku: Poroste měna nebo bude klesat? Máme investovat v euru, dolaru nebo v koruně? Raději se držme dlouhodobé strategie než aktuálních nálad.
Celkem 598 článků.
<<   <   1 -  2 -  3 -  4 -  5 -  6 -  7 -  8  -  9 -  10   >   >>


 
© 2006 - 2024 K.F.P. - všechna práva vyhrazena
Dotazy a připomínky: klient@kfp.cz
Programovali: SE-MO Data